Jdi na obsah Jdi na menu
 Aktuality
Memoriál O. Mrázka a Lidice 2009

Krnov
V sobotu 6.6 proběhl ve sportovní hale lokomotivy Krnov 17.ročník memoriálu
O.Mrázka v řecko-římském. v kategorii přípravky za účasti 65 nejmladších
zápasnických adeptů 10 oddílů s Česka, Polska a Slovenska.O tom že se v krnovském oddíle společně s DDM Krnov dobře starají o ty nejmenši zápasníky svědči prvni místo v hodnocení družstev s velkym náskokem před druhým Trenčínem a
Vítkovicemi.V jednotlivcích vybojovali zlaté medaile Filip Vrbický(24kg),Ondřej
Hilgert(34kg) a Ondřej Dadák(52kg).Střibrné medaile získali Jakub
Droběna(24kg),Tomáš Bažo(22kg),Radek Michna(25kg),Martin Křiva(26kg),Tomáš
Fabian(30kg),Marek Pokuta(50kg) a bronz přidali Dan Šlachta(22kg),Jan
Štěpán(25kg),Tomáš Zamarský(33kg),Jiři Dedek(42kg),Adam Worek(50kg) a Libor
Jurčak(56kg).Po skončení turnaji uspořádal ještě zápasnisky oddil ve spolupraci
s DDM Krnov dětsky den,který měl mezi dětmi velký ohlas a děti si kromě medailí
s turnaje odvezli také plno sladkostí.
Lidice
Další turnaj ,který mají krnovští zápasnici za sebou je u nás už tradičně největší turnaj mládeže-Lidice 09,který se koná v Kladně.Letos se ho zúčastnilo 260 zápasníku se 34 oddílu se 6 státu.I na tomto turnaji dali krnováci o sobě vědět a vybojovali 6 medaili.Zlaté medaile si odvezli Stanislav Berkovec(53kg) a Ondřej Dadák(48kg),stříbrné vybojovali Filip Vrbický(24kg) a Patrik Žolna(35kg),bronz přidali David Michna a Ondřej Hilgert(33kg).Kousek od medaile na čtrvrtém místě skončili Radek Michna(24kg) a Dan Indruch(54kg).
____________________________________________


MČR žáků a juniorů

V žákovské kategorii si nejlépe vedl Antonín Štrbík ve váhové kategorii do 66kg, který se probojoval až do finále kde ve velmi vyrovnaném utkání prohrál a získal tak krásné 2 místo. Ve váhové kategorii do 38kg žáků se na čtvrtém místě umístil Patrik Žolna.
V kategorii juniorů jsme měli pouze jednoho zápasníka a to Marcela Morbitzera, který po mnoha těžkých bojích, získal třetí místo ve váhové kategorii do 84kg.


____________________________________________

Velká Cena Chomutova

Ve váhové kategorii do 84 kg juniorů se na 2 místě umístil Morbitzer Marcel
Tohoto turnaje se zúčastnili zápasníci Švédska, Německa, Běloruska, Moldávie, Slovenska, Polska a ČR

____________________________________________

Velká Cena Krnova

 V sobotu 25.4 proběhl v tělocvičně lokomotivy Krnov 2.ročník Velké ceny Krnova v
 zápase řecko-římském. Zúčastnilo se ho 110 zápasníků s 13 oddílu s
 Polska,Slovenska a s Čech.Mladé krnovské zápasníky přišel povzbudit také
 místo starosta p.Marek a domácí borci ho nezklamali a vybojovali 12 medaili.Zlaté
 medaile získali v kategorii přípravky Ondřej Hilgert (do 33kg),Dominik Šindelář
 (48kg) v kategorii žáků Stanislav Berkovec (53kg) a Dan Indruch (59kg).Druhé
 místa obsadili v přípravce Marek Pokuta(48kg) v žácích Ondřej Dadák(48kg),Patrik
 Žolna (38kg) a v kadetech Matouš Morbitzer (58kg).Třetí místa vybojovali v
 přípravce Dedek Jiři (40kg),Adam Worek (48kg) v žácích Václav Řehák (66kg) a v
kadetech v nejtěžší váze do 100kg David Michna.V hodnoceni družstev skončil
 domácí oddíl na 2 místě za oddílem s Hodonína a před oddílem s Třince.

                                                                             

Kedzierzin-Kozle

V sobotu 4.4 přijal krnovský zápasnicky oddil pozváni do Kedzierzynu-kozle na memoriál Wiktora Zarzeckiego v klasickém zápase ve všech mládežnických kategorii.Krnovaci přijeli na turnaj v plné síle a reprezentovali českou republiku a město Krnov na výbornou.Dovezli 10 medaili a prvni místo v soutěži družstev.V kategorii připravky vybojovali zlaté medaile Radek Michna ve váze do 23kg,Filip Vrbicky(25kg)a Jiři Dedek(40kg),stříbrné medaile získali Jakub Droběna(25kg),Adam Worek(50kg)a bronz přidali Tomáš Zamarsky(33kg)a Libor Jurčak(50kg).V mezi kadeti zvítězil Matouš Morbitzer(58kg),stříbro získal David Michna(100kg)a bronz vybojoval Otta štepanovsky.Na konci turnaje ziskal Matouš Morbitzer oceněni za nejtechničtějšího zápasníka celého turnaje.

___________________________________________

Memoriál Fojtíka - Ostrava

V sobotu 28.3 jsme se zúčastnily memorialu F.Fojtika v zápase ve volném stylu.Startovalo na něm 81 zápasníku v kategoriich od přípravky po starší žáky.Odvezli jsme 7 medaili.V připravce vybojoval zlatou medaili ve vaze do 26kg Filip Vrbicky a ve váze do 48kg získal zlato Dominik šindelář,když ve finále porazil svého oddiloveho kolegu Marka Pokutu,který tak pro krnovské barvy ziskal stříbrnou medaili.V této váze skončil ještě na bodovaném čtvrtém miste Adam Worek.Bronzovou medaili přidal ve váze do 40kg Jiři Dedek.V mladších žácích vybojoval ve váze do 53kg zlato Stanislav Berkovec a ve váze do 48kg se v souboji o třeti misto utkali opět dva krnovaci.Zvítězil a bronz získal zkušenější Ondřej Dadák a čtvrtém místě zůstal Vojtěch Bažo.V soutěží družstev vybojovalo krnovské družstvo pohár za třetí místo.

___________________________________________

Závody Hodonín

V sobotu 7.3 se konal v Hodoníně první turnaj přípravky v klasickém zápase.Zúčastnilo se ho na 70 žáčků ze 6 oddílu.Krnovští nejmladší zápasnici ho zvládli na výbornou.Starší přípravka(10-11let)z loko.krnov společně s mladší přípravkou(8-9let)z DDM Krnov vybojovali v hodnoceni družstev první místo před domácím družstvem a družstvem z Vítkovic.Ve starší přípravce byl nejúspěšnější Ondřej Dadák(52kg),který vybojoval zlatou medaili,bronzové medaile přidali Tomáš Fabián(32kg)a Dominik Šindelář(44kg).V mladší přípravce vybojovali stříbrnou medaili Filip Vrbický(23kg)a Adam Worek(48kg),který porazil v boji o medaili oddílového kolegu Libora Jurčaka,který tak nakonec získal bronzovou medaili.Na čtvrtém bodovaném místě krok od medaile skončili Radek Michna(23kg),Tomáš Zamarský(33kg),Michal Uibrich(37kg),Jirka Dedek(42kg) a benjaminek Radek Šifalda(27kg),který i když byl nejmladší účastník(6 let) dokázal porazit soupeře o 2 roky starší.

___________________________________________

MČR kadetů a mužů - Havlíčkův Brod


Na velmi hojně obsazeném mistrovství ČR kadetů a mužů, se i tentokrát neztratili krnovští borci, kteří přijeli domů s mnoha skvělými výsledky. V kategorii mužů se zúčastnil s ostaršením náš nejmladší junior Marcel Morbitzer, který v hojně nabité váze, do 84 kg mužů, při vyřazovacích bojích zvítězil a postoupil dále. Poté bohužel vypadl.
V kadetské kategorii bylo pět krnovských borců . Avšak pouze tři postoupili do dalších bojů. A to Antonín Štrbík (69 kg), Matouš Morbitzer (58 kg) a Daniel Indruch (54 kg). Štrbík však v dalších bojích bohužel nepokračoval.

Daniel Indruch postoupil až do boje o třetí a čtvrtou příčku, ve kterém po velmi vyrovnaném zápase zvítězil a odvezl si třetí místo.

Matouš Morbitzer postoupil ve své váze až do velkého finále.  Po tří periodovém souboji a mnoha sporných akcích nakonec Matouš vyhrál a odvezl si již sedmý titul mistra ČR, čímž se dostal do letošního reprezentačního týmu.Dánsko - Kolding


Ve váze do 58 kg kadetů se na 2 místě umístil Morbitzer Matouš
Ve váze do 54 kg kadetů se na 3 místě umístil Indruch Daniel